Олена Бекеша: “Мене надихають люди”

Її рецепт успіху ще ні разу не підводив, тому що у його основі – любов та повага до людей, віра у те, що все вийде. Вона з тих, хто чітко розуміє, що задля своєї мети потрібно багато і важко працювати, бо нічого у житті просто так не дається. Жінка, яка вкладає всю себе у розвиток свого краю, задає собі високі цілі та йде лише вперед. Сьогодні Україна стрімко розвивається саме завдяки таким, як вона. В нашій країні щороку відбувається багато важливих подій, цікавих фестивалів, які роблять її європейською, культурною та успішною. Серед них захід, який за 5 років став не лише відомим брендом, а й головною патріотичною подією. Цього року Премія «Люди року» відсвяткувала свій перший ювілей – 5 років. Про те, як народилась ця значуща подія, як розвивалася Премія та як набула популярності, в ексклюзивному інтерв’ю для «Star Brothers» magazine розповідає голова оргкомітету Премії «Люди року» та головний редактор журналу «People UA» Олена Бекеша.

Цей рік для Премії «Люди Року» – особливий, тому що святкували перший невеличкий, але все ж таки ювілей. Розкажіть, що було особливого у 2017 році на головній патріотичній події?

15 грудня відбулася ювілейна головна патріотична подія року «Люди року», організатором якої я є вже п’ятий рік поспіль. Ювілейний захід відбувся у форматі дня народження цієї визначної події, на яку ми запросили багато гостей, в тому числі й переможців за усі 5 років. Вже на церемонії «Червоної доріжки» гості поринули в атмосферу свята: повітряні кульки, конфетті, дзвін келихів ігристого шампанського та фотосесії в оригінальних фотозонах, які ексклюзивно презентували партнери Премії.
Передусім хочу подякувати усім, хто долучився до благородної справи в організації головної патріотичної події, усім партнерам та друзям і, звісно, усім, хто працює на благо нашої держави. Наша пошана атовцям, волонтерам, громадським діячам, вчителям, лікарям, талановитим дітям, бізнесменам, які дають робочі місця та піднімають з колін економіку нашої України, та усім людям, які проявили свій професіоналізм, гуманність, патріотизм. За п’ять років чимало відомих, видатних та впливових краян отримали звання «Люди року».

Чому Премію «Люди року» називають головною патріотичною подією?

За 5 років було нагороджено багато достойних людей, які зробили вагомий внесок в патріотичне, духовне та економічне життя волинського краю та України в цілому.
Я не можу дозволити собі стояти осторонь подій державного значення та прагну підтримати патріотичний дух й відзначити людей, які нині допомагають нашій країні повернути мир та економічну стабільність. Наша держава повинна знати своїх героїв, тому в рамках дійства щороку нагороджуємо героїв АТО. Військова тематика й цього року домінувала на події, захід, як завжди, одягнув вишиванку патріотичного характеру. Низький уклін військовим, адже завдяки Вашій мужності ми маємо мирне небо над головою.

Хто вони, гості Премії «Люди року»?

Щороку до події прикута увага представників державно-політичної, фінансово-економічної, дипломатичної еліти, мас-медіа сфери, артистів української естради та усіх небайдужих українців з активною життєвою позицією. Усі бажаючі могли відвідати нашу подію, адже наш захід є культурно-громадським.

За цих 5 років Ви маєте, що згадати та розповісти. Але розкажіть, з чого все почалось? Якою була перша Премія?

З 2008 року випускаємо у світ улюблений глянцевий журнал «People UA by Насолода», який підтримує, висвітлює та відвідує безліч потужних подій в Україні, таких як: Премію «Людина року України», «Stella International Beauty Awards», головну музичну премію країни «YUNA», «Ukrainian Fashion Week», автовиставку «Retro & Exotica Motor Show», «Дзеркало моди», «Lviv Fashion Week», «Міс Львів», «Гал-експо (дитячу виставку «Дитячий світ», ювелірну виставку «Еліт Експо», виставку краси та моди «Стиль», будівельну виставку «ГалБуд»). Щоразу, коли поверталася додому, думала: «А чому у нас немає подій такого високого рівня?». Ми теж заслуговуємо на гарний захід, який справді відповідатиме званню Головна подія року. І до нас можуть завітати зіркові гості з Києва чи Львова. У нас на події також може бути встановлено великий екран, на якому транслюватимуться відеосюжети про людей та рекламний ролик про партнерів події. Але найголовніша мета таких заходів – це розповісти всім про працьовитих, талановитих, успішних краян, що прославили свою Бáтьківщину. А у нас на Волині таких чимало!
Перша Премія була незабутньою для гостей! Пам’ятаю як учора: конфетті, яскравий святковий декор сцени, величезний екран на 24 квадрати, потужне освітлення, лімузини та розкішна фотозона. Ведучими події були зіркові гості з Києва: Kishe та Маша Собко і волинська телеведуча Наталка Войтович.
Сьогодні ж культурне життя кипить, до міста приїздять відомі зірки шоу-бізнесу, проходять незабутні щорічні події, такі як «Ніч у Луцькому замку», «Міс Волинь», «Lutsk Fashion Weekend», «Міс Принцеса України», міжнародний джазовий фестиваль «Art Jazz Cooperation», всеукраїнський вокально-хореографічний конкурс «Твій Шанс». Мені приємно, що наше місто розвивається та стає цікавим в призмі огляду гарних подій.

Щороку Премія гостинно відкриває обійми артистам як місцевого значення, так і всеукраїнського – відомим зіркам шоу-бізнесу. Хто тішив своїми голосами лучан цьогоріч?

За чотири роки мені пощастило співпрацювати з такими популярними артистами, як фронтмен гурту «Мотор’ролла» Сергій Присяжний, Влад Ситнік, Наталка Карпа, Рената Штіфель, Олена Гончарук, Юлія Іванова, Василь Чепелюк, Дар’я Остапук, Руслана Моклиця, Уляна Степаненко, Галина Конах, Анастасія Янцур, Христина Панасюк; ведучими Кishe, Маша Собко, дядя Жора, Костя Тарантінофф, Марія Злата, Сергій Скулинець, Наталка Войтович, Микита Чибар, Світлана Рижук. А також талановитими гуртами «Скрябін», «Bahroma», «MMDance», «Резус Блюз», «Пластилін», «Шанс-Music», «Kolo», «Васко да Гама», «Diamond Stars», «Джерельце» (керівник: Мирослава Войтович-Смирнова), хор «Дзвіночок» (керівник: Ірина Лаговська), «Baby Fashion», солістами народного ансамблю бального танцю «Флеш» Дариною Гриценюк та Сергієм Рабченюком, «Театром мод» & зразковим ансамблем сучасного танцю «LIGHT» (керівник: Олена Додчук) та іншими.
Церемонію нагородження цього року прикрасили зіркові гості: учасниця національного відбору «Євробачення 2017» Анастасія Прудіус (КOLA), cуперфіналіст шоу «Х-фактор» Кирило Каплуновський та такі музичні гурти: «Шанс-Music», «Пластилін» та Анна Сліпчук, «Резус-Блюз» та Інна Кириченко, ансамбль панфлейтистів Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Стравінського (керівник Юрій Фокшей), а також бренд підліткового одягу та продюсерский центр «ПАРА SOLO Life style» продемонстрував шоу-дефіле колекції Disco Light collection. Ведучими дійства були Сергій Скулинець та Вікторія Поліщук.

Хто з артистів Вам особисто запам’ятався найбільше? Можливо, з кимось з них підтримуєте зв’язок досі?

Найбільше запам’ятався виступ гурту «Скрябін» та візит батька Кузьми. Було дуже зворушливо, творчо та драйвово. Усі, хто бачив цей виступ, зрозуміють емоції, які ми відчули. Фактично з усіма артистами підтримую дружні та теплі стосунки.

 

Щороку захід вражає прекрасною режисурою, вдало підібраним репертуаром концертної програми, та й самі музичні композиції тематично вплетені в сюжетну лінію патріотичного концерту. Де навчалися режисерському ремеслу?

Я не маю освіти режисера. За фахом я журналіст. Вищу освіту здобувала у «Луцькому гуманітарному університеті». Середню – у загальноосвітній школі № 25 міста Луцька. Будучи ученицею 10-го класу, започаткувала видання шкільної газети «Шкільна парта», головним редактором якої була впродовж двох років. Відрадно, що ось уже п’ятнадцять років шкільна газета й до сьогодні є періодичним виданням навчального закладу. Правильну настанову на той час дав мені вчитель української мови та літератури. Вона допомогла розвинути мої творчі здібності, робити перші кроки на стежині журналістики. Коли мені було десять років, я написала свій перший вірш, з того часу викласти думки на папері мені дуже легко, але, щоб йти до перемог, потрібно багато працювати і потрібен був вчитель, і Бог мені його послав.
Будучи випускницею 11-го класу, за обміном журналістів їздила до Польщі навчатися, приймала іноземних гостей, з якими ділилася досвідом видавничої справи. На першому курсі навчання в університеті отримала перший досвід у тележурналістиці, стажуючись в телерадіокомпанії «Аверс». Пізніше пощастило навчатися у школі «Репортер» при Волинській обласній державній телерадіокомпанії. Свої корективи внесли й бізнес-тренери Людмила Кравчук та Христина Хворост. Гарні результати дала робота у видавництві «Мікс-інформ», на базі якого ми створювали журнали «Ваше весілля», «Малеча», «Будівництво», «Бізнес».
Природний потяг до прекрасного подарували батьки, вони першими почали розвивати мої здібності, в дитинстві я відвідувала багато гуртків, які бажала. Вісім років я займалася вокалом, навчалася грати на фортепіано, сопілці, гітарі. Ще зовсім маленькою займала перші місця у вокальних конкурсах серед дошкільних закладів міста. У шкільні роки відвідувала ансамбль сучасних танців, а вже в університетські роки викладала хореографію. Я відчуваю глядача. Те, що вразило б мене, я стараюся передати людям. Незабутні враження – те, заради чого ми живемо у світі. Тому гадаю, що режисуру не так складно продумати, якщо, власне, усе життя довелося провести на сцені.

Щоб організувати подію такого високого рівня, потрібно мати чимало сил і натхнення? Де Ви черпаєте позитивну енергію?

Мене надихають люди. Їхні досягнення, результати їхньої невтомної праці, гарні вчинки та добрі справи – усе це мотивує організовувати такий престижний захід для людей. А підштовхує рухатися вперед підтримка рідних, друзів, колег, однодумців, знайомих та прихильників. Вдячність людей, тисячі лайків після перегляду фотоальбомів проведеної події та позитивні відгуки справді дають наснагу. Я дякую Богу, батькам, чоловіку за благословення та розуміння. Вдячна усім, і хочеться сказати словами Кузьми: «Я люблю Вас, люди».

Що для Вас особисто є найважливішою метою проведення Премії «Люди року»?

Сьогодні я багато розповідала про місію нашої події, але хочеться додати, що наша подія завжди починається з молитви та благословення і має духовний стержень. В рамках заходу завжди відбувається благодійна акція «Бог у серцях». Я прагну, окрім проведення громадсько-культурного заходу, допомогти людям, які потребують турботи та обачливості: військовим та дітям. Зараз ми з однодумцями готуємося до візиту у дитячі будинки, аби зробити незабутнє свято для дітей.
Приємно здійснювати мрії та запалювати на небосхилі зірки. Переможці Премії творять сучасне і майбутнє нашої області й варті того, щоб їхні досягнення були зразком для інших. Саме для таких людей започатковано регіональну Премію «Люди Року».

Часто чую про благодійну акцію «Бог у серцях». Розкажіть, як давно займаєтесь благодійністю?

Вже шостий рік поспіль, коли маємо вільний час і обов’язково до Дня захисту дітей разом з добродіями, однодумцями, друзями, партнерами відвідуємо дитячі будинки, аби зробити незабутнє свято дітям. Щоразу ми привозимо необхідні речі для малечі: одяг, взуття, засоби гігієни, миючі засоби, посуд, тощо. Але, повірте, найважливіше для дітей – це теплі слова та позитивні емоції (солодкий стіл, цікаві ігри, уроки малювання чи hand-made, веселі танці, шоу мильних бульбашок, душевні пісні та молитви).
Діти – майбутнє України. Для того, щоб допомогти, не обов’язково бути заможним, можна просто принести одяг, який лежить давно в шафі; яблуко, яке виросло у вас в садку; або просто погратися з малюками та обійняти, адже їх ніхто не обіймає так, як ви своїх дітей. Знайте: чужих дітей не буває. Малюкам потрібна сім’я, опікуни, тато і мама. Приємно, що після проведених нами благодійних акції до діток не лише підвищується увага суспільства, а й мрія малечі жити в сім’ї стає реальністю.
Зрештою, притулок – це місце, в якому я знову й знову починаю розуміти справжні цінності. Бережіть своїх рідних, бо сім’я, тато й мама – це найважливіші люди у житті.

В рамках Премії «Люди року» неодноразово відбувалася благодійна акція «Бог у серцях», на якій збирали кошти для лікування військовослужбовців…

Називаю речі своїми іменами: на Сході нашої країни йде війна. Мужні чоловіки, боронячи суверенітет та цілісність України, ризикують своїм життям та здоров’ям, аби наші діти мали майбутнє. Мені боляче бачити жінок в чорних хустках, але ще більше болить, коли сильних духом хлопців морально «ламає» стан здоров’я. Вони не здаються, борються там з ворогом, а тут – з важкими пораненнями, недугами. Вже чотири роки ми намагаємося допомогти військовим, чим можемо: зрозуміти та підтримати, відзначити їх хоробрі вчинки на головній патріотичній події року, допомогти коштами для лікування. Скоріше б цей кошмарний сон закінчився, нехай усе буде добре! Вірю в перемогу! Якщо Бог з нами, то хто проти нас?!

Люди є дуже різні, і до кожного має бути свій підхід. Як знаходите Ви шлях до сердець?

Підхід – це щирість та любов, намагаюся стати на місце людини, якій потрібна допомога, рекомендую найкраще, саме те, що побажала б і собі.

Який меседж несе головна патріотична подія року?

Щороку я обираю тему проведення події. Цього року захід мав гасло: «Творимо історію сьогодні». Мета події – донести людям, що сьогодні, зараз, в даний момент потрібно жити, творити, вірити, мріяти і, звісно, діяти, тому що вчора вже залишилося у минулому, а завтра – це ще не відома сторінка життя. Люди досягають небачених висот, перетворюють мрії на реальність – і це все вони не відкладають на завтра. Повсякденна праця – це запорука успіху, що дарує неоціненне – шанс на безхмарне, мирне небо. Кажуть, що потрібно дивитися на країну очима своїх дітей, а не батьків, бо заради них ми здатні подолати будь-які труднощі та дійти до поставленої мети. Це і був основний меседж Премії «Люди року-2017».
Лауреати Премії – це люди, які творять новітню історію Волинської області, працюють на її позитивний імідж та авторитет. Вони творять сучасне і майбутнє нашої області й варті того, щоб їхні досягнення були зразком для інших, а особливо для молодого підростаючого покоління.

Щороку премія Люди Року стає більш досконалішою в організації її проведення. Чи Ви задоволені результатом події?

Волинську подію «Люди року» люди називають брендом. Нагорода Премії «Люди Року» — це свідчення найвищого рівня, безумовної репутації і позитивного іміджу.
Усе пройшло навіть краще, ніж я очікувала, адже часу на підготовку було дуже мало. Задоволені усі учасники події, відповідно задоволена і я. Дякую усім за підтримку та Ваші теплі слова. Разом йдемо до великих перемог.

Чи є у Вас якась професійна мрія? Якщо так, то яка і як плануєте втілювати її у життя?

Я мрію про проведення Премії «Люди року» у всіх областях, а вже згодом організувати всеукраїнську головну патріотичну подію у Києві. Цього року зробила перший крок до своєї мрії – в жовтні успішно відбулася Премія «Люди року Рівненщини». В Україні проживає багато достойних людей, котрі щодня докладають максимум зусиль, аби ми жили краще. Прийшов час подякувати тим, завдяки кому ми можемо радіти новому дню, адже вони своєю невтомною працею зробили значний внесок у розбудову нашої неньки України. Наша країна повинна пишатися українцями!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.